Prečo?

Autor: Eduard Nemec | 16.11.2015 o 11:57 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  57x

Korene teroru tvorí moslimský klérus.  Vnútorná a vonkajšia bezpečnosť, spolu s prerozdelovaním zdrojov,  sú základné funkcie štátu . Každého štátu. Demokratického aj islamského štátu. Sme svedkami konfliktu kultúr.

       Paríž, piatok  13 - teho. Islamskí teoristi vyvraždili 128 osôb, 300 zranených.  Zdesenie ľudí v uliciach Paríža.  Množstvo reakcíí politikov , vrátane predstaviteľov  Iránu, Pakistanu, Saudskej Arábie, Turecka. Zásadná reakcia  moslimského klérusu? Žiadna. Reakcia ajtolláha Alí Chameneího?  Do nedele žiadna. Zasievači teroru sú moslimskí radikálni duchovní . Oni sejú semeno nenávisti. Pretože sa boja straty vplyvu a moci.

      Vznik islamského fundamentalizmu sa odvíja od porážky Osmanskej ríše v I. svetovej vojne, a rozdelenie územia medzi víťazov. Palestínu získala Veľká Británia.  Postupne si tam európski židia kupovali od moslimov pôdu, aby sa tam mohli usadiť.  Následne medzi nimi začali vznikať ozbrojené konflikty. Moslimskí Palestínci hovoria že , prečo oni majú platiť za európske hriechy, a prečo mali prísť o svoju pôdu kvôli tomu, aby sa dostalo židom odškodnenie za to, že ich európski kresťania perzekuovali, a muslimovia ich v minulých storočiach neprenásledovali. V 1948 vyhlásili židia nezávislý štát Izrael. Arabskí susedia Izrael niekoľko krát napadli a vždy prehrali. Muslimovia svoju porážku pripisujú americkej pomoci Izraelu.

Ajatolláh sajjid Chomejní označil USA za veľkého satana a úhlavného nepriateľa islamu, a to preto, že kultúra, ktorú USA prezentujú, je úhlavným nepriateľom moslimskej kultúry a náboženstva.  Obyčajní islamskí fundamentalisti tento názor zdieľajú. 

Mnoho mladých moslimov je vďaka internetu vystavených vplyvu americkej kultúry , a preto hrozí spochybnenie muslimských spoločenských pravidiel. 

Korene teroru tvorí moslimský klérus. Prostredníctvom mešít šíria názor, že kultúra, ktorú Západ prezentuje, je úhlavným nepriateľom moslimskej kultúry a náboženstva. Tvrdia to, pretože sa boja, že ich spôsob života može byť pod vplyvom západnej kultúry ohrozený. Na základe tohto tvrdenia konali a konajú aj Bin Ladin, Al Kaida či ISIL. A konajú teror .

Vnútorná a vonkajšia bezpečnosť, spolu s prerozdelovaním zdrojov,  sú základné funkcie štátu . Každého štátu. Islamský klérus bráni bezpečnosť svojich štátov útokom na západný spôsob života. 

Štáty Európskej únie sú taktiež povinne brániť našu bezpečnosť a náš spôsob života. Všetkými možnými prostriedkami. Silou aj diplomaciou. Tak, aby naša bezpečnosť ostala zachovaná.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Trpeli vojaci i rodičia. O šikane na vojenčine vedel aj Husák

Bitie opaskom, fackovanie, šliapanie na chrbát, ponižovanie. To bola realita Československej ľudovej armády.

KOMENTÁRE

A zasa sa musíme báť plotov, čo v nás vyrastú

Na obrazovkách denne vídame tupírovaný preparát pseudospasiteľa.

PLUS

Varenie v stredoveku? Kaviár prasatám, miesto vody víno

Páv chrlil oheň a mäsové guľky vyzerali ako pomaranče.


Už ste čítali?